O letos nově otevřené expozici v pražské ZOO, věnované Austrálii, jsem se už zmiňovala. A nebylo to jen jednou jedinkrát. Dnes tedy jen stručně a hlavně fotograficky.
Jak už z jednoho z předchozích článků víte, zvířecí obyvatelé se tentokrát už tolik neschovávali. Nebylo tomu jinak ani u těch australských. Některý z ďáblíků v pozdějších odpoledních hodinách už přece jen svým revírem občas proběhl a převedl se v celé své kráse.
V tomto aussiealbu si tedy pojďme společně užít právě je. Kouzelné čertíky, kteří jsou tady v pražské ZOO takovými ambasadory. Jejich chov v Praze zatím není australskou stranou schválen.
Už ale dost řečí.
Račte se mnou vstoupit do Darwinova kráteru:
Chovatel připravil čertíkům něco na zub – a tak je šance, že konečně některého z pražského čertíkovského čtyřlístku zahlédneme. To je napínavé.
Dokonce i samotný chovatel David Vala netrpělivě vyhlíží, jestli se některý z jeho svěřenců dnes rozhodne vyběhnout ven.
Dlouhé čekání si můžeme krátit kocháním se australskou florou, která čertíkům i nám návštěvníkům více navozuje pocit, že právě teď jsme v Austrálii. Nebo můžeme studovat informační panely se zajímavostmi ze života ďáblů medvědovitých.
Trpělivost přináší nejen růže, ale jak se zdá, občas i čertíky, a ne ledajaké! Rovnou ty tasmánské.
První odvážlivec či zvědavec – nebo snad hladovec? – už jde na průzkum:
„Baf"
Ale Darwinův kráter nejsou jen čertíci. Který tvor neodmyslitelně patří k Austrálií? No ano – had! Správně.
Ajta – krajta – ano je to krajta kýlnatá neboli Rough Scaled Python
Ale nevidět klokany, tak to jako bychom v Austrálii či v našem případě v australské expozici ani nebyli! To se musí napravit.
Další obyvatele Darwinova kráteru si nechám na příští návštěvu. To si třeba i já zahraju na australského domorodce a zanechám zde svůj otisk.
Jen ta „má" echidna se pořád schovává. Dává si holt na čas. Chce asi návštěvníky a dost dobře možná i své chovatele trochu držet v napětí. Možná na nás někde z úkrytu vykukuje, směje se a říká si „Jo milánkové, ještě si počkejte. Mně uvidíme jen za odměnu."
„Dobře, dobře, budu trpělivá a věřím, že jednou se setkáme tváři v tvář. Echidničko milá, tvé příbuzenstvo tam doma v Austrálii ale takové drahoty nedělá."
Tato echidna si žije - světe div se – na Tasmánii.
„Dobře, dobře, budu trpělivá a věřím, že jednou se setkáme tváři v tvář. Echidničko milá, tvé příbuzenstvo tam doma v Austrálii ale takové drahoty nedělá."
Tato echidna si žije - světe div se – na Tasmánii.
Komentáře
Okomentovat